emka inwest sp. z o.o.
ul. B. Leśmiana 14/7
56-120 Brzeg Dolny
+48 607 462 503
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Lokalizacja

 
 

Brzeg Dolny

Miasto położone jest w odległości 31 km na północny-zachód od miasta Wrocławia i stanowi przedłużenie obszaru wrocławskiej aglomeracji miejsko-przemysłowej. Liczba ludności to ok. 12 400.Brzeg Dolny jest przykładem miasta, w którym przemysł odgrywa znacząca rolę.. Przez miasto przebiega linia kolejowa nr 273 Szczecin - Wrocław (tzw. Magistrala Nadodrzańska). Miasto posiada również połączenie autobusowe z Wołowem  i Wrocławiem. Dnia 28 października 2013 otwarty został most drogowy łączący oba brzegi rzeki Odry.

 

Most Wolności  powoduje łatwiejszy dojazd do  Wrocławia, zamieszkanie w Brzegu Dolnym na Osiedlu Leśmiana staje się bardzo atrakcyjne, na równi z takimi miejscowościami jak Długołęka, Kobierzyce czy Święta Katarzyna. Z mostu dojedziemy bezpośrednio na trasę Wrocław-Środa Śląska, co spowoduje znaczne zmniejszenie odległości z Brzegu Dolnego do Wrocławia.

 

 • Kultura

Na terenie miasta działa Dolnobrzeski Ośrodek Kultury prowadzący wielokierunkową działalność kulturalną z siedzibą w zabytkowym pałacu. Ośrodek organizuje imprezy kulturalne, spektakle teatralne, wystawy, koncerty, festyny, spotkania z ciekawymi ludźmi i aktorami.

 

 • Sport

Miasto ma doskonale przygotowaną bazę sportową, m.in. halę sportową, stadion sportowy oraz ośrodek wypoczynkowo-rekreacyjny. Obiekty te cieszą się dużą popularnością wśród sportowców z całej Polski, jako ośrodek przygotowań do ważnych imprez sportowych. Brzeg Dolny jako jedno z nielicznych małych miast w województwie dolnośląskim posiada krytą pływalnię. Dolnobrzeski basen "AQUASPORT" otwarty został w lutym 1999 r.

Od początku czerwca do końca września otwarty jest Ośrodek Wypoczynkowo-Rekreacyjny w Wałach, wsi położonej niedaleko Brzegu Dolnego. Ośrodek dysponuje rozbudowaną bazą noclegową (50 miejsc w domkach campingowych wyposażonych w podręczne kuchenki, naczynia, łazienki z WC. Oraz pole namiotowe), funkcjonuje również wypożyczalnia łodzi żaglowych i innego sprzętu pływającego. Oprócz tego istnieje również możliwość cumowania i zimowania jachtów oraz czarterowanie łodzi na Mazurach

 

 • · Edukacja i zdrowie

Na terenie miasta Brzegu Dolnego znajdują się dwie szkoły średnie - Liceum Ogólnokształcące oraz Zespół Szkół Zawodowych. W skład Zespołu Szkół Zawodowych w Brzegu Dolnym wchodzą Technikum Mechaniczne, Chemiczne, Liceum Ekonomiczne, Technikum Ochrony Środowiska oraz Liceum Techniczne (profile: chemiczny, mechaniczny i ekonomiczno-administracyjny) oraz szkoły zawodowe kształcące specjalistów w różnych dziedzinach. Swoje miejsce w Brzegu Dolnym ma także Gimnazjum, 5 szkół podstawowych, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy oraz trzy przedszkola.

Na terenie miasta funkcjonują Przychodnie Zdrowia oraz Szpital.

 

Zalety lokalizacji inwestycji OSIEDLE LEŚMIANA i LEŚMIANA II 

 

W okolicy powstającego osiedla znajdują się:

 

 • Tesco, Biedronka, Intermarche, BricoMarche oraz Mała Galeria 100 m
 • Szereg okolicznych sklepów osiedlowych
 • Przedszkole w odległości ok. 300 m
 • Szkoły w promieniu 300- 600 m
 • Przychodnia Zdrowia: 400 m
 • Szpital: 500 m
 • Dworzec PKP: 2000 m
 • Hala Sportowa i Pływalnia ok. 500 m

 

 

 

 

 

Top

EMKA Inwest sp. z o.o.

Spółka EMKA INWEST powstała w celu realizacji zamierzenia inwestycyjnego związanego z budową osiedla budynków mieszkalnych wielorodzinnych na terenie Brzegu Dolnego. Podstawowym zadaniem, spółki jest organizowanie i przeprowadzenie procesu inwestycyjnego zmierzającego do przekazania przyszłym nabywcom lokali mieszkalnych. Spółka zajmuje się kompleksową realizacją inwestycji poprzez wyszukanie i zakup atrakcyjnych działek, wykonanie koncepcji architektonicznej, dokonanie wszystkich wymaganych uzgodnień, realizację budowlaną inwestycji, aż po uzyskanie pozwolenia na użytkowanie budynków.